Jak sprawdzić, czy pies jest otyły?

Otyłości zwierząt mówimy nie. Dotyczy się to wszystkich pupili domowych, których zobligowaliśmy się być właścicielami. Obserwując poczynania amatorów, można powiedzieć, że wiele psów w tym również ras takich jak owczarki niemieckie długowłose, są źle traktowane prze swoich panów w ramach żywienia. Jeszcze raz zatem otyłości zwierząt powiedzmy nie.

Owczarek niemiecki długowłosy hodowla – jak nie dopuścić do otyłości psów?

Za dużo psów cierpi z powodu nadwagi i otyłości, dlatego tę kwestię warto poruszać w ramach każdego jednego tematu, którym interesują się obecni właściciele psów, jak i ci potencjalni. W ramach pytania odpowiedź jest krótka i rzeczowa. Przede wszystkim stosujemy się do zaleceń hodowców oraz lekarzy weterynarii, którzy to najlepiej znają potrzeby żywieniowe psów. Zwierzę nietrudno rozpuścić w ramach wyszukanych smakołyków itp. O wiele trudniej leczyć je z otyłości, a już tym bardziej być biernym obserwatorem jego walki z chorobą.

Sprawdź, czy Twój pies jest otyły !

Bez różnicy na to, czy jest to hodowla owczarków niemieckich długowłosych, czy też pies w domu, potrzebne jest regularne sprawdzanie wagi zwierzęcia. Jeśli martwimy się, że nasz pies ma być może kilka nadmiarowych kilogramów, warto sprawdzić jego:

  • widok z boku – jeśli linia brzucha przebiega poziomu lub opada, Twój pies ma nadwagę
  • widok z góry – jeśli w części tułowia znajdującej się za żebrami występuje obustronne wybrzuszenie, Twój pies boryka się z nadwagą

Równie istotna jest tzw. próba dotykowa. Pies ma prawidłową sylwetkę, jeśli jego żebra są wyczuwalne pod cienką warstwą tłuszczu.