Jak ważyć psa i dlaczego to takie ważne?

Wiedząc, ile pies danej rasy powinien przybierać na wadze, jesteśmy w stanie ocenić prawidłowy jego rozwój. To bardzo ważna kwestia, dlatego warto zapoznać się z konkretnymi wartościami. Ważenie psa jest najistotniejsze wtedy, gdy w planach mamy zakup szczeniaka. Nad takim musimy sprawować pieczołowitą opiekę i bacznie przypatrywać się jego wzrostowi.

Hodowla owczarków niemieckich – jak ważyć szczeniaki?

Po 8 tygodniach życia bez najmniejszych obaw naszego pupila spośród owczarków niemieckich długowłosych możemy zabrać do domu. Tu jednak cała przygoda dopiero się zaczyna. To początek historii pełnej wyrzeczeń, nieprzespanych nocy, ale też ogromnego zadowolenia i satysfakcji. Jak zważyć psa w warunkach domowych? W końcu do weterynarza nie biegamy z nim co chwilę. Najmłodsze szczeniaki najwygodniej ważyć, biorąc je na ręce. Od łącznej wartości odejmujemy swoją wagę i wynik gotowy.

Owczarki niemieckie szczeniaki – ważyć czy nie?

To teza, której są i przeciwnicy. Bo podobno psa nie trzeba ważyć często. Psa nie, ale szczeniaka wypada ważyć regularnie w fazie jego najintensywniejszego wzrostu. Jeśli w wadze zauważymy jakiekolwiek nieprawidłowości, na przykład zbyt niski przyrost masy ciała, być może ma on nieodpowiednio komponowane posiłki. To zdecydowanie prostszy sposób na szybkie wdrożenie zmian do jego diety aniżeli jakiegokolwiek choćby drobnego leczenia. Owczarki niemieckie hodowla to wielkie wyzwanie nawet wtedy, jeśli naszą przygodę rozpoczynamy od jednego psa. W tym momencie każda wskazówka jest na wagę złota.