Pierwsze dni szczeniaka w domu

Powodów, dla których martwimy się z uwagi na fakt, że lada dzień będziemy mieli szczeniaka w domu, jest wiele. Ten temat tylko z pozoru wygląda na trudny. Jeśli przygotujemy się do niego rzetelnie, nic nas nie zaskoczy. Wiele z problemów da się ograniczyć. W tym celu jednak należy posiąść jak najwięcej informacji.

Hodowla owczarków niemieckich długowłosych – kupujemy szczeniaka

Pierwszych informacji na temat szczeniaka udziela nam hodowca. Podczas rozmowy warto zadać wszelkie pytania, które nas nurtują i na które nie znaleźliśmy nigdzie odpowiedzi. To najwiarygodniejsze miejsce, a poza tym hodowca, który przez pierwsze tygodnie sprawował opiekę nad szczeniakiem, który już za chwilę będzie w naszym domu.

Jak przygotować dom na przyjście psa?

Jeśli chodzi o owczarka niemieckiego długowłosego, hodowla powinna być pierwszym miejscem udzielającym wskazówek na temat usposobienia pupila. Niemniej jednak należy pamiętać, że to szczeniak, dlatego tym bardziej dom trzeba przygotować tak, aby pies nie zrobił sobie w nim krzywdy. Usuwamy więc z jego zasięgu wszelkie niebezpieczne przedmioty oraz zabezpieczamy miejsca, do których pies nie może mieć wstępu.

Co z oswojeniem psa w nowym otoczeniu?

Z całą pewnością minie trochę czasu, zanim nowy przyjaciel zadomowi się i będzie czuł się bezpiecznie na nowym gruncie. Owczarki niemieckie szczeniaki traktowane od samego początku z ogromną troską i miłością bardzo szybko adaptują się w nowych domach. Należy mieć to na uwadze, ponieważ to jedyna słuszna droga, którą należy się kierować, chcąc być świadomym i odpowiedzialnym właścicielem.