O dobrym wychowaniu owczarka słów kilka

Pies, który umie zachować się w każdej sytuacji to oczywiście powód do dumy dla właściciela. W tej kwestii warto pamiętać o jednej zasadniczej sprawie. Nawet jeśli zdecydujemy się na psa rasy owczarek niemiecki długowłosy z rzetelnej hodowli, pomimo jego wrodzonej inteligencji, zachowanie psa w ogromnej mierze zależeć będzie od nas. I nie chodzi tu o jakąś szczególną tresurę, a o zakorzenienie w nim podstawowych prawidłowych zachowań.

Hodowla owczarków niemieckich – dobre miejsce na zakup psa

Zakup rasowego psa z całą pewnością powinien odbyć się właśnie w takim miejscu. Głównie chodzi o prawdziwość jego podstawowych danych, ale dokładnie tez porad i wskazówek, z jakich możemy skorzystać od właściciela hodowli. To właściwie już tutaj zaczyna się proces wychowania szczeniaka. My ten proces będziemy kontynuowali. Dobry początek to nauczenie psa zasad panujących w domu, w nowym otoczeniu, w którym się znalazł. Efektowne sztuczki możemy zostawić sobie na później. Zdecydowanie najważniejszą sprawą będzie nauczenie owczarka posłuszeństwa.

Trochę konsekwencji jeszcze nikomu nie zaszkodziło

Nawyk reagowania psa na nasze zakazy oraz nakazy stanowi podłoże do dalszego procesu wychowania. Konsekwencja to element, o którym nie możemy zapomnieć. Podobnie sprawa wygląda w przypadku dzieci. Bez konsekwencji trudno je czegokolwiek dobrego nauczyć. Nasz nowo zakupiony pies z hodowli owczarków niemieckich długowłosych nauczy się właściwego zachowania tylko wtedy, gdy nasze zachowanie będzie jednakowe w tej samej sytuacji. To kwestia do szybkiego przemyślenia, ponieważ im dłużej działamy w sposób niekonsekwentny, tym bardziej zaprzepaszczamy naprawdę ogromne możliwości w wychowaniu psa.