Czy rzeczywiście pies wymaga tresury?

Jeśli chodzi o owczarki niemieckie długowłose, to są to psy lubiące naukę. Stanowią bardzo inteligentną rasę, dlatego jej przedstawicieli gotowych do wielkich zadań szkoda byłoby marnować. Daje się zauważyć, że to właśnie ta rasa łagodnie usposobiona z mocno rozwiniętymi umiejętnościami społecznymi idealnie nadaje się do takiego celu.

Hodowla owczarków niemieckich długowłosych – szukamy dobrego miejsca zakupu

Aby być rzeczywiście 100% pewnym, że nasz pies to owczarek z dokumentami, zakupu warto dokonać w profesjonalnym miejscu od rzetelnego sprzedawcy, którym jest oczywiście właściciel hodowli. To od niego możemy dowiedzieć się najwięcej wiarygodnych informacji i na tej podstawie rozpocząć tresurę psa. Hodowcy idealnie znają potrzeby, oczekiwania, jak i predyspozycje swoich psów. Mogą zatem udzielić nam profesjonalnej porady.

Owczarki niemieckie szczeniaki – Mylne mniemanie o podstawowej tresurze psa

Podstawowa tresura owczarków niemieckich szczeniaków polega głównie na ułożeniu psa, aby ten umiał zachować się w każdym miejscu, jak również przede wszystkim w naszym domu i otoczeniu. To prawda, że owczarki niemieckie posiadają nieco porywczy temperament. Należy się im więc nie tylko codzienny spacer i możliwość wybiegania się na wolnej przestrzeni, ale też tresura usposabiająca go do dobrego zachowania wszędzie. Jaki może stać się pies bez tresury? Może okazać się posłuszny, ale niestety może rozpocząć proces podporządkowania sobie właściciela, co jest oczywiście sytuacją bezapelacyjnie niepożądaną.