Jakie imię dla owczarka niemieckiego?

Imię dla psa, a co dopiero dla psa tej rangi to kluczowa sprawa, którą warto rozpatrzyć zanim ten nowy domownik zjawi się na naszych włościach. Zapewne w Twojej głowie pojawiło się już sporo ciekawych propozycji imion dla owczarka niemieckiego długowłosego. Jeśli jednak żadna z nich nie jest 100% trafem w samo sedno, być może nasze podpowiedzi staną się dla Ciebie inspiracją.

Owczarki niemieckie szczeniaki – jak je nazywać?

Najważniejszą i w zasadzie jedyną wskazówką jest ta, aby imię było krótkie. To naprawdę szczególnie ważne dla psa, który już w niedalekiej przyszłości ma reagować na nie w każdej chwili. Dźwięczne, rytmiczne i po prostu tyle.

Propozycje imion dla najodważniejszych psów na świecie

Podzielmy imiona na dwie najważniejsze kategorie. Owczarki niemieckie długowłose:

  • Suczki: Astra, Regina, Diana, Gaja, Kora, Wenus, Izyda, Łajka …
  • Psy: Roki, Rambo, Ares, Hermes, Cezar, Nero, Cywil …

Tą drogą możesz pójść dalej. Dokończyć listę imion, a po spotkaniu oko w oko z psem, dokonać ostatecznej decyzji. W swoich poszukiwaniach możesz kierować się imionami mitologicznymi lub imionami znanych postaci historycznych. Możesz nazwać psa z nutą dowcipu, trochę żartobliwie lub zupełnie poważnie. Pamiętaj jednak o tym, aby zdecydować raz i od tej chwili tak właśnie zwracać się do swojego nowego towarzysza. Nie pozwól też, aby osoby z otoczenia zwracały się inaczej do niego. To bardzo ważna sprawa, jeśli zależy Ci na zdyscyplinowanym i ułożonym psie.