Zaaklimatyzowanie się psa w nowym otoczeniu

Sądząc po coraz to większej świadomości dotyczącej posiadania psa, nadzieje na to, że nie kupujemy zwierzęcia do bloków są coraz większe. Niemniej jednak w artykule nie będzie tu o tej kwestii, a o tym, jak należy zachować się wobec szczeniaka zakupionego w hodowli owczarków niemieckich długowłosych w jego pierwszych dniach w domu.

Eliminujemy stres u psa

Stres dla szczeniaka, który to przybywa do nowego domu jest dla niego bardzo dotkliwy. Naszym zadaniem jest pozwolenie mu na naturalne zaaklimatyzowanie, co oznacza, że niczego nie możemy w tym momencie zrobić na siłę. Nawiązujemy kontakt, lecz na tyle, na ile on nam na to przyzwoli. Szczerze? Z każdym dniem będzie lepiej. Niecierpliwość jest w tym wypadku bardzo złym doradcą. Po zwiedzeniu domu szczeniaka należy nakarmić. Do istotnych elementów adaptacji psa należy również to, aby od pierwszych chwil zwracać się do niego po imieniu.

Hodowla owczarków niemieckich a nowy dom

Nabywając psa z hodowli, musimy mieć świadomość tego, że obecnie w domu ma on całkowicie inne warunki do życia. Tempo aklimatyzowania się owczarków niemieckich długowłosych w dużej mierze zależy od nas, dlatego tak ważne są powyższe wskazówki. W pierwszych dniach w domu pies z całą pewnością będzie czuł się gorzej. Do tej pory miał styczność z całkiem innym otoczeniem. Teraz można powiedzieć, że jest jedynym przedstawicielem psów na danym terenie, dlatego też przez kilka najbliższych dni będzie badał je bardzo dokładnie. Pozwolenie mu na to, jest oczywiście jedynym słusznym rozwiązaniem.