Owczarki niemieckie długowłose – w jakim wieku kupić psa?

Czy lepiej kupić owczarki niemieckie szczeniaki, czy też dorosłe osobniki?

Rozważając zakup psa często zastawiamy się nad źródłem jego pozyskania. Słyszmy na co dzień wiele historii o zwierzętach znajdujących się w schroniskach, które stają się z dnia na dzień coraz bardziej przepełnione. Trzeba jednak dobrze się zastanowić, dla kogo chcemy kupić psa i czego od psa oczekujemy.

Psy dużych ras – czy są niebezpieczne?

Duże rasy, takie jak owczarki niemieckie długowłose, jeżeli posiadają odpowiednie szkolenie wychowawcze, są doskonałymi towarzyszami. Zdarza się, że i bez szkolenia będą poprawnie się zachowywały. Jeśli jednak pies ma być przeznaczony dla dziecka, lepiej zakupić jest szczenię z hodowli. Dojrzałe osobniki mają swoje przyzwyczajenia i utrwalone zachowania, a te znajdują się w schronisku – mogą mieć złe przeżycia związane z poprzednim domem i właścicielami, czego możemy być zupełnie nieświadomi. W poprzednim domu na przykład psu mogły notorycznie dokuczać dzieci i przez to pies może ich zwyczajnie nie tolerować.

Gdzie szukać?

Dobre miejsce na znalezienie psa dla dziecka bądź kogoś, kto nie ma doświadczenia z dużymi psami, jest hodowla owczarków niemieckich. Tylko w takim miejscu możemy uzyskać rzetelne informacje na temat wychowania psa, jego historii, a także wyuczonych zachowań oraz tych, które powinny być prawidłowe. Małego psa jesteśmy też w stanie przyzwyczaić nie tylko do obecności ludzi, ale również innych zwierząt.