Jakie jest najlepsze miejsce dla psa?

Owczarki niemieckie długowłose – Małopolska i okolice

Pies jest przede wszystkim zwierzęciem stadnym, a oswojenie go sprawiło, że przepada za towarzystwem człowieka i najchętniej przebywa w jego otoczeniu. Nie zawsze jest jednak oczywiście możliwość trzymania zwierzęcia w domu, nawet, jeśli mamy podwórko. W większości przypadków dotyczy to psów dużych ras, takich jak owczarki niemieckie długowłose. Są znakomitymi towarzyszami i obrońcami.

Gdzie może mieszkać owczarek niemiecki długowłosy?

Najlepszym miejscem dla psa jest miejsce, w którym może spokojnie się wybiegać, a więc podwórko. Nie musi być ono nawet duże, ważne jest jednak, by pies mógł swobodnie się po nim poruszać. Owczarki niemieckie długowłose są także doskonałymi obrońcami i stróżami, dlatego puszczanie ich wolno dla nas jest jedynie zaletą. Pies będzie bronił posesji przed wszelkimi niechcianymi gośćmi, nie jest przy tym jednak hałaśliwy, szczeka jedynie wtedy, kiedy jest to konieczne. Pies powinien mieć na podwórku miejsce przeznaczone tylko dla niego, najlepiej wygodną budę wymoszczoną na jesienne chłody i zimowe mrozy czymś ciepłym. Zwierzę musi mieć też zawsze dostęp do świeżej wody.

A co ze szczeniakami?

Owczarki niemieckie szczeniaki powinny zawsze na początku przebywać blisko swojej matki, przynajmniej przez pierwsze tygodnie. Obecność jej oraz rodzeństwa wytwarza w psie odpowiednie wzorce i zachowania – pies staje się istotą społeczną i potrafiącą żyć i działać w gromadzie, co przydaje się w późniejszym życiu rodzinnym z czworonogiem.